XXIV Niedziela Zwykła - ODPUST PARAFIALNY Deszczno,11 września 2016 r.

1. ODPUST. W dzisiejszą niedzielę antycypujemy środowe święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główna uroczystość patronalna naszej parafii. Uroczystą sumę odpustową w kościele parafialnym o godz. 13.00 odprawi Ks. dr Dariusz Gronowski postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Kandydaci do bierzmowania będą mieli uroczyste poświecenie i wręczenie krzyży. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". To ogólnopolskie dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Dzieci i młodzież zapraszamy do zespołu śpiewaczego - scholi parafialnej pod opieką pana organisty Michała. Próba odbędzie się w czwartek o 16.00 w salce parafialnej.

4. W sobotę o godz. 12.00 młodzież klas III Gimnazjum będzie miała spotkanie w kościele parafialnym w związku z przygotowaniem do bierzmowania.

5. W niedzielę 18.09 przypada uroczystość św. Stanisława Kostki - Patrona Młodzieży i Patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na KUL oraz diecezjalny Instytut Filozoficzno- Teologiczny.

7. CARITAS. W następną niedzielę wesprzemy ofiarą do puszki ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech.

8. Żywy Różaniec naszej parafii zapraszamy na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium w Rokitnie w niedzielę 2 października. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę samolotową na Litwę do Matki Bożej ostrobramskiej w Wilnie oraz zwiedzanie miasta i okolic w dniach 25 - 29 października. Ulotki i zapisy w zakrystii do dzisiejszej niedzieli!

10. Mamy w sprzedaży piękne kalendarze diecezjalne na przyszły rok 2017. Wielostronicowy w cenie 5 zł i jednostronicowy w cenie 2 zł.

11. Intencje mszalne.

12. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Hoffmann Damian z Gorzowa i Wiktorowicz Anna z Karnina (III) 2. Czapłon Maciej z Górzycy i Cendrowska Magdalena z Deszczna (II)

13. KARNIN. Dzisiaj taca na remont kościoła. Bóg zapłać.

14. DESZCZNO. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont kościoła parafialnego.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz