IX Niedziela Zwykła Deszczno, 29 maja 2016r.

1. Dzisiaj niedziela w oktawie Bożego Ciała.

2. Dziękujemy naszym parafianom i parafiankom, którzy wzięli udział w przygotowaniu ołtarzy oraz aktywnie włączyli się w przebieg uroczystości Bożego Ciała we wszystkich naszych kościołach. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za udział w procesjach eucharystycznych.

3. Jeszcze do wtorku odprawiamy nabożeństwa majowe o 17.30 w kościele parafialnym.

4. W środę 1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci naszej parafii na wspólną modlitwę do kościoła parafialnego o godz. 18.00.

5. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: w Deszcznie codziennie o 17.45, w kościołach filialnych w dniach odprawiania po Mszy św.

6. W czwartek 2 czerwca dziewiętnasta rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

7. Trwają zapisy dzieci klas II SP do sakramentu I Komunii Św. na przyszły rok. Przychodzimy z dziećmi do biura parafialnego w godzinach urzędowania. Zapisy trwają jeszcze do piątku. W niedzielę 11 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami zapisanych dzieci komunijnych.

8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek od 18.30-19.00.

9. I PIĄTEK. W najbliższy piątek 3 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. pierwszo-piątkowej i Komunii Św. wynagradzającej Sercu Jezusowemu pół godziny przed Mszą Św. we wszystkich naszych kościołach: Krasowiec i Bolemin o 16.00, Glinik i Karnin o 17.00, Deszczno o 18.00. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. I SOBOTA. W najbliższą sobotę kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą od 9.00.

11. W sobotę 4 czerwca Diecezjalny Dzień Dziecka w sanktuarium w Rokitnie.

12. Młodzież naszej parafii zapraszamy na coroczne Spotkanie Młodych na Lednicy koło Gniezna w najbliższą sobotę 4 czerwca 2016. Zapisy jeszcze do czwartku.

13. W następną niedzielę 5 VI - ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. Budujemy razem Wotum Narodu Polskiego - Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Z tej racji zbiórka do puszki na ten cel przed kościołem. To także niedziela adoracyjna. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

14. Zapisujemy chętnych parafian na diecezjalne uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski w Międzyrzeczu. Odbędą się one w sobotę 18 czerwca od godz. 9.00. Wyjazd autokarem bezpłatny.

15. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Klimiuk Marek z Gorzowa Wlkp. i Boniecka Joanna z Glinika (I)
2. Nykiel Piotr ze Świebodzina i Bęczkowska Paulina z Deszczna (I)
3. Jankowski Wojciech z Glinika i Błędniak Anna ze Skwierzyny (I)

17. BOLEMIN. Za tydzień zbiórka na remont kościoła.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz