XVII Niedziela Zwykła, Deszczno, 26 lipca 2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę z okazji wczorajszego święta św. Jakuba Apostoła a także uroczystości św. Krzysztofa - patrona kierowców przy każdym kościele odbędzie się uroczyste poświęcenie pojazdów mechanicznych. W czasie poświęcenia każdy właściciel stoi przy swoim otwartym pojeździe. Składamy ofiarę na pomoc materialną dla polskich misjonarzy tzw. "1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr". Bóg zapłać. Otrzymamy z tej okazji pamiątkowy obrazek św. Krzysztofa.

2. Od piątku 31 lipca do 12 sierpnia trwać będzie Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom.

3. Od piątku grupka naszej młodzieży weźmie udział w 15-to dniowych rekolekcjach oazowych w Tylmanowej k/Krościenka. Rekolekcje poprowadzi nasz Ksiądz Dawid. Wymadlajmy w tym czasie łaskę głębokiej przemiany duchowej dla młodzieży.

4. W sobotę 01.08 rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest dla katolików miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do złożenia daru swojej abstynencji dla otrzeźwienia naszego Narodu. Księga trzeźwości, w której możemy już dziś wpisać swój dar abstynencji wyłożona jest w miejscu widocznym w każdym kościele.

5. PIELGRZYMKA AUTOKAROWA. W najbliższą sobotę o godz. 7.00 z placu przed kościołem parafialnym w Deszcznie wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Licheniu. Grupa liczy 50 osób. Prosimy o uregulowanie formalności w dzisiejszą niedzielę. Powrót przewidywany na 21.00. Szczęść Boże pielgrzymom!

6. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca sierpnia. W miejsce kazania po Mszy św. będziemy adorować Jezusa Eucharystycznego. Po adoracji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w kolejną sobotę 8 sierpnia od 9.00.

8. Dorosłych i młodzież pracującą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu Ducha Świętego, zapisujemy na przygotowanie do bierzmowania w biurze parafialnym.

9. Intencje mszalne. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

10 .

1. Bytniewski Piotr z Deszczna i Wesołek Aleksandra z Chwalęcic (III)
2. Graczyk Marcin z Wawrowa i Jankowska Katarzyna z Dziersławic (III)
3. Miller Marcin z Trzciela i Rzepecka Klaudia z Gorzowa-Karnina (III)
4. Kwiatkowski Jacek z Gorzowa- Karnina i Matysek Paulina z Gorzowa (II)

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz