XVI Niedziela Zwykła Deszczno, 17 lipca 2016 r.

1. Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które od 26 do 31 lipca trwać będą w Krakowie, grupy młodzieży z całego świata odwiedzą polskie diecezje. Spotkanie gości naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę 23 lipca przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie w godzinach od 16.00 do ok. 23.00 pod hasłem Lubuskie Uwielbienie. W programie m.in. wielojęzyczna Msza św., koncert z modlitwą uwielbienia i wieczór świadectw. Na spotkanie zapraszamy młodzież i wszystkich diecezjan. Zapisy do jutra. Koszt 10zł. Wyjazd o 15.00 spod kościoła.

2. W sobotę najbliższą przekładamy Mszę wieczorną na godzinę 9.00. Mszy św. o 18.00 nie będzie z powodu wyjazdu na "Lubuskie Uwielbienie" w Świebodzinie.

3. Biuro parafialne na czas wakacji czynne we wtorek i piątek 18.30 - 19.00.

4. W poniedziałek za tydzień - 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła a także uroczystość patrona kierowców św. Krzysztofa. Z tej racji w najbliższą niedzielę przy każdym kościele odbędzie się uroczyste poświęcenie pojazdów mechanicznych. Prosimy o ustawienie pojazdów w pobliżu świątyń. W czasie poświęcenia każdy właściciel stoi przy swoim pojeździe. Składamy ofiarę na pomoc materialną dla polskich misjonarzy tzw. "1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr". Bóg zapłać.

5. Dorosłych i młodzież pracującą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu Ducha Świętego, zapisujemy na przygotowanie do bierzmowania w biurze parafialnym.

7. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Krasowski Piotr z Gorzowa-Karnina i Frysztak Anna z Gorzowa (II)
2. Paszkiewicz Marcin z Barlinka i Borys Monika z Kiełpina (I)
3. Francuzik Szymon z Zielonogóry k/Szamotuł i Krzyżanek Katarzyna z Gorzowa(I)

8. DESZCZNO. Dzisiaj zbiórka na remont świątyni.

9. Za wszystkie składane ofiary na cele kościelne składamy serdeczne - Bóg zapłać.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz