Niedziela Zesłania Ducha Świętego, Deszczno, 24maja 2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Święta. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Zachęcamy wszystkich chorych do modlitwy i ofiary cierpienia w intencji misjonarzy. Kończymy dzisiaj okres wielkanocny.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Stołu Eucharystycznego po raz pierwszy przystąpi 54-ro dzieci klas II SP. Msze święte komunijne: Deszczno 9.30 oraz Bolemin 11.30. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych w Deszcznie o 15.00.

3. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną do kościoła parafialnego.

4. Biały Tydzień. Codziennie od poniedziałku do piątku dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo majowe oraz Mszę Świętą do kościoła parafialnego o 17.30 oraz do kościoła w Boleminie o 16.30 (wtorek o 15.30). W czwartek 28 maja dzieci pojadą autokarem na pielgrzymkę do Rokitna od 16.00. W następną niedzielę - Najświętszej Trójcy, dzieci komunijne będą uczestniczyć wraz z rodzicami w białych strojach w swoich kościołach.

5. Kręgi Domowego Kościoła wraz z duszpasterzami zapraszają dzieci całej naszej parafii wraz z rodzicami na Parafialny Dzień Dziecka na podwórku plebanijnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę 30 maja od 15.00 do 19.00.

6. Rocznica I Komunii świętej dla dzieci klas III SP i ich rodziców odbędzie się w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 4 czerwca w Deszcznie o godz. 12.30. Rodzice przygotują jeden z ołtarzy procesyjnych. Próba dzieci rocznicowych 2 czerwca.

7. Młodzież naszej parafii zapraszamy na coroczne spotkanie modlitewne na Lednicy w sobotę 6 czerwca b.r. Organizujemy wyjazd parafialny. Zapisy w biurze, zakrystii i u katechetów w szkole.

8. Zapraszamy dzieci (od kl.4 SP) i młodzież do wzięcia udziału w 15-dniowych rekolekcjach oazowych Ruchu Światło-Życie w okresie wakacyjnym. Informacje i zgłoszenia u Ks. Dawida oraz w biurze parafialnym.

9. Intencje mszalne.

10. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Gumiński Marcin z Białobłocia i Jędrasiak Angelika z Listomia (II)

11. DESZCZNO. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dekorację świątyni na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz