III Niedziela Adwentu, Deszczno, 14 grudnia 2014r.

1. REKOLEKCJE. W piątek 19 grudnia rozpoczynamy 3-dniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ojciec Sylwester - wikariusz parafii oblackiej z Gorzowa Wlkp. Nauki będą w piątek, sobotę i niedzielę. Spowiedź adwentowa w sobotę 20XII w godzinach wieczornych. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej.

2. Przeżywamy czas duchowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W dzisiejszą III niedzielę adwentu zwaną "Gaudete" przeżywamy dzień solidarności z kapłanami - seniorami. Pamiętajmy w modlitwie o księżach emerytach.

3. Msze święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w kościele parafialnym w Deszcznie odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Roraty rozpoczynamy procesją z lampionami. Dzieci komunijne przychodzą obowiązkowo w poniedziałki, środy i piątki. Roraty w Boleminie w czwartek o 16.00.

4. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek i czwartek w godz.: 17.30 - 18.00.

5. Starsza i młodsza grupa młodzieży przygotowania do bierzmowania weźmie udział w rekolekcjach adwentowych w swoich kościołach. Obowiązkowo w sobotę przystąpi do spowiedzi świętej z wpisem do indeksu.

6. CARITAS. W dzisiejszą niedzielę po mszach św. zespół "Caritas" naszej parafii zbierać będzie ofiary do puszek na paczki dla naszych parafian znajdujących się w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej. Bóg zapłać za ofiary.

7. Ministranci i lektorzy mają swoje spotkanie w sobotę o 10.00 w sali na plebanii.

8. OPŁATKI. Rozprowadzamy jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny w Deszcznie i Karninie w przedsionku kościoła. W innych miejscowościach roznoszą kościelni. Bóg zapłać za ofiary.

9. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2014. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Jak co roku dochód z tej akcji przeznaczony będzie na pomoc dzieciom. Cena świec: mała 5 zł, duża 12 zł do nabycia w przedsionku kościoła.

10. "Bożonarodzeniowy Dar Serca" to akcja charytatywna w kościołach naszej parafii: Deszczno, Karnin i Glinik. Jeszcze w Gliniku i Karninie wiszą serduszka z imionami dzieci na choince. Rodzina, która chce zrobić paczkę na święta dla ubogiego dziecka zabiera serduszko z choinki i sporządza paczkę. Dar serca przynosimy pod choinkę do kościoła.

11. Są jeszcze dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, która odbędzie się w czerwcu przyszłego roku (10-15.06.2015). Informacje w zakrystii i biurze parafialnym.

12. W następną niedzielę do nabycia kalendarze parafialne. Ofiara dobrowolna.

13. Intencje mszalne:

14. KARNIN. Dzisiaj taca na remont kościoła.

15. DESZCZNO. Za tydzień taca na remont kościoła parafialnego.

16. Deszczno. Dziękujemy rodzinom za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Troskę o czystość kościoła w sobotę od godz. 10.00 powierzamy rodzinom z Deszczna: Zalewski Ryszard, Łakomiec Mirosław, Kaźmierski Łukasz, Adamocha Roman.

17. W ubiegłym tygodniu z grona naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: +Joanna Figura z Krasowca. Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz