II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, Deszczno, 12 kwietnia 2015 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Powierzamy wspólnotę parafialną Bożemu Miłosierdziu za wstawiennictwem św. siostry Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszki na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać.

3. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w tym roku w niedzielę 24 maja. Polecajmy Bogu w modlitwie dzieci i ich rodziców aby dobrze przygotowały się do spotkania z Jezusem w Eucharystii.

4. Nauka przed chrztem św. w najbliższy piątek o 19.00 w sali na plebanii.

5. Biuro parafialne czynne jest we wtorki, czwartki i piątki 18.30 - 19.00.

6. Pielgrzymka rowerowa. Osoby dorosłe, młodzież i dzieci starsze naszej parafii zapraszamy na IX parafialną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie w dniach 30.04 - 01.05.2013r. (czw. i pt.). Ulotki i zapisy w zakrystii. Trening rowerowy w najbliższą sobotę o 11.00 z podwórka plebanii.

7. Caritas W czasie Wielkiego Postu zebraliśmy do puszki na potrzeby najuboższych naszych parafian 496zł oraz na chore dzieci za "paschaliki" 1400zł. Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne.

9. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Żurek Ryszard z Deszczna i Białkowska Anna z Deszczna (III)
2. Karsznia Daniel z Płonicy i Hajdasz Monika z Rumina (I)

10. KARNIN. Dzisiaj taca na remont wnętrza kościoła. Prace już rozpoczęliśmy. 11. DESZCZNO. Za tydzień zbiórka na remont świątyni parafialnej.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz