XIII Niedziela Zwykła Deszczno, 28 czerwca 2015 r.

1. Rozpoczęły się wakacje letnie dzieci i młodzieży a także okres urlopowy dorosłych. Pamiętajmy na trasach naszych wycieczek i w miejscach naszego wypoczynku o bezpieczeństwie, codziennej modlitwie i Mszy świętej w Dzień Pański. Życzymy wszystkim naszym parafianom błogosławionych i bezpiecznych wakacji.

2. Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w niedzielę: Deszczno - 7.30 i 12.30 Krasowiec - 8.30, Bolemin - 9.30, Glinik - 10.30, Karnin - 11.30 Msza św. codzienna tylko w Deszcznie o godz. 18.00. W pierwsze soboty także w Karninie o 17.00.

3. Od poniedziałku na okres wakacyjny (lipiec, sierpień) zawieszamy odprawianie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

4. Jutro 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o 18.00.

5. BIURO PARAFIALNE w okresie wakacji czynne we wtorek i piątek 18.30 - 19.00.

6. PIERWSZY PIĄTEK - okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnym od 17.30.

7. PIERWSZA SOBOTA. W sobotę po Mszy św. wieczornej o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej . W Karninie o 17.15.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W miejsce kazania po Mszy św. adorować będziemy Jezusa Eucharystycznego a po adoracji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Dorosłych i młodzież pracującą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu Ducha Świętego, zapisujemy na przygotowanie do bierzmowania w biurze parafialnym.

10. PIELGRZYMKA ROWEROWA. Młodzież i dorosłych naszej parafii zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu w dniach 19- 20.07. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Pierwsze 6 osób gratis!

11. PIELGRZYMKA. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium w Licheniu w sobotę 1 sierpnia. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

12. Papież Franciszek zapowiedział Nadzwyczajny Rok Święty Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z naszej diecezji na uroczystość otwarcia Roku Świętego do Watykanu w dniach 6-10 grudnia b.r. Z naszej parafii może wziąć udział tylko kilka osób. Zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje w gablocie.

13. Intencje mszalne.

14. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Mańkowski Marek ze Stargardu Sz. i Stefanowicz Dorota z Krasowca (I)

15. Można dzisiaj nabyć przed kościołem najnowszą encyklikę papieża Franciszka "Laudato si - W trosce o wspólny dom" w cenie 8zł. Zapraszamy do lektury!

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz