OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


II Niedziela Adwentu Deszczno, 4 grudnia 2016r.1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. W miejsce homilii po Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego i zmiana tajemnic różańcowych. Dzieci spotka dzisiaj Święty z prezentami.

2. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Po Mszy św. składamy ofiary do puszek na pomoc naszym rodakom. Bóg zapłać.

3. RORATY. Zapraszamy wszystkich wiernych do adwentowego oczekiwania wraz z Maryją na Zbawiciela. Msze święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w kościele parafialnym w Deszcznie (Pn. - Pt.) o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przedszkolne i szkoły podstawowej (obowiązkowo dzieci komunijne).

4. We wtorek 6 grudnia - wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja Biskupa.

5. W czwartek 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W kościele parafialnym o 17.00 - poświęcenie medalików i modlitewników dzieciom komunijnym ze Szkoły Podstawowej w Deszcznie. Dzieci komunijne z Bolemina przyjdą na poświęcenie w niedzielę 11.12 o godz. 9.30 do Krasowca.

6. Kandydaci do bierzmowania grupy młodszej (kl. II Gim.) przyjdą na roraty do kościoła parafialnego w piątek o 17.00. Potem podział na grupy domowe i przydział animatora.

7. REKOLEKCJE ADWENTOWE. W następna niedzielę 11 grudnia rozpoczynamy 4-dniowe rekolekcje parafialne. Poprowadzi je Ks. Kan. Henryk Grządko z Gorzowa. Nauki będą od niedzieli do środy. Spowiedź adwentowa w środę 14 XII.

8. Porządek Mszy św. w następną niedzielę: Deszczno 8.00 i 12.30, Kiełpin 8.30, Bolemin-kaplica 9.00, Krasowiec 9.30(odpustowa), Bolemin-kościół 10.00, Glinik 10.30, Karnin 11.30. Polecajmy Bogu w modlitwie Ojca rekolekcjonistę.

9. CARITAS. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Jak co roku dochód z tej akcji przeznaczony będzie na pomoc dzieciom. Cena świec: mała 5 zł, duża 12 zł, do nabycia w przedsionku kościoła. W przyszłą niedzielę zespół "Caritas" naszej parafii zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc dla naszych parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej.

10. "Bożonarodzeniowy Dar Serca" to akcja charytatywna w kościołach naszej parafii: Deszczno, Karnin, Glinik i Krasowiec. W tych świątyniach stoi drzewko choinkowe, na którym wiszą serduszka z imionami dzieci. Rodzina, która chce zrobić paczkę dla dziecka zabiera serduszko z choinki i sporządza paczkę. Dar serca przynosimy pod choinkę do kościoła.

11. OPŁATKI. Rozprowadzamy poświecone opłatki na stół wigilijny w Deszcznie i Karninie w przedsionku kościoła. W innych miejscowościach roznoszą kościelni. Ofiary przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji dla bierzmowanej młodzieży oraz ferii zimowych dzieci i młodzieży naszej parafii. Bóg zapłać.

12. ZIMOWISKO. Dzieci i młodzież naszej parafii, zapraszamy na zimowisko w czasie ferii szkolnych w góry do Karpacza w dniach 29.01 - 02.02.2016r.(niedz-czw). Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Ulotki w zakrystii.

13. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Szurgot Grzegorz z Krasowca i Rybak Adela z Rybakowa (I)

14. Intencje mszalne:

15. BOLEMIN. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła.

16. KARNIN. Za tydzień zbiórka na remont kościoła.

17. KRASOWIEC. W niedzielę 11 grudnia o godz. 9.30 odpust w Krasowcu.
............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz

ZOBACZ OGŁOSZENIA Z POPRZEDNIEJ NIEDZIELI
ZOBACZ OGŁOSZENIA ARCHIWALNE
Jesteś

odwiedzającym tą stronę.

Twoje

Osób online na stronie:


Strona istnieje
od kwietnia 2006 roku.


Copyright 2006-2011
Grupa 840YL IT
Pobierz Operę! Pobierz Firefoxa!