XXII Niedziela Zwykła, Deszczno, 30 sierpnia 2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej świątyni parafialnej dziękować będziemy za plony tego roku. Będzie to uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 12.00 z udziałem Władz naszej gminy Deszczno. Po uroczystej sumie na placu w Maszewie odbędzie się Powiatowe Święto Plonów oraz doroczne "Święto Pieczonego Kurczaka" organizowane przez naszą Gminę. W korowodzie dożynkowym przejdziemy na plac uroczystości.

2. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach naszej parafii odbędzie się po Mszy św. poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom. Zapraszamy rodziców z dziećmi rozpoczynającymi naukę w szkole na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

3. We wtorek 1 września - rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. inauguracyjna w kościele parafialnym w Deszcznie o 8.40. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci szkolne, nauczycieli, katechetów i rodziców. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły w Boleminie o 10.00 w kaplicy.

4. 1-go września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz za poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.

5. Biuro parafialne czynne we wtorek, czwartek i piątek 18.30 - 19.00.

6. Zapraszamy naszych katechetów na spotkanie we wtorek o 12.00 na plebanii.

7. PIERWSZY CZWARTEK. Ministrantów i lektorów naszej parafii zapraszamy w czwartek na Mszę św. o 18.00 do kościoła parafialnego a po niej spotkanie na salce z Księdzem opiekunem.

8. PIERWSZY PIĄTEK. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych pół godziny przed mszą św. we wszystkich kościołach. Dla dzieci będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. odprawimy w następujących godzinach:
Krasowiec i Bolemin 16.00,
Glinik i Karnin 17.00,
Deszczno 18.00.

9. W sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9.00. Wieczorem natomiast Msza św. i nabożeństwo fatimskie.

10. Kandydaci do bierzmowania grupy starszej mają obowiązkowe spotkanie w piątek o 18.00 w kościele parafialnym. Przynosimy indeksy.

11. Od następnej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy świętych w niedzielę wg porządku zwykłego:
Deszczno 8.00 i 12.30,
kaplica Bolemin 9.00,
Glinik 9.30,
Krasowiec 10.15,
Karnin 11.00,
Bolemin 11.30.

W kaplicy w Kiełpinie z powodu słabej frekwencji odprawiać będziemy raz w miesiącu (w drugą niedzielę) o 12.30 oraz w Uroczystości: Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W pozostałe niedziele zapraszamy do pobliskiego Bolemina.

12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września - adoracyjna. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

13. CARITAS. "Z uśmiechem do szkoły". W dzisiejszą niedzielę ponownie możemy wesprzeć ofiarą do puszki najbardziej potrzebujące dzieci naszej parafii aby przygotować dla nich wyprawki szkolne. Bóg zapłać.

14. Osoby dorosłe, które zgłosiły się na przygotowanie do bierzmowania będą miały swoje

spotkanie w piątek o 19.00 w sali na plebanii. Można się jeszcze dopisać.

15. Intencje mszalne.

16. Za wszystkie ofiary na cele kościelne składamy serdeczne - Bóg zapłać.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz