OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXII Niedziela Zwykła Deszczno, 31 sierpnia 2014 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej świątyni parafialnej dziękować będziemy za plony tego roku. Będzie to uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 12.00 z udziałem Władz powiatu gorzowskiego i naszej gminy Deszczno. Po uroczystej sumie na placu w Maszewie odbędzie się Powiatowe Święto Plonów oraz doroczne "Święto Pieczonego Kurczaka" organizowane przez naszą Gminę. W korowodzie dożynkowym przejdziemy na plac uroczystości.

2. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach naszej parafii odbędzie się po Mszy św. poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom. Zapraszamy rodziców z dziećmi rozpoczynającymi naukę w szkole na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

3. W poniedziałek 1 września - rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. inauguracyjna w kościele parafialnym w Deszcznie o 8.40. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci szkolne, nauczycieli, katechetów i rodziców. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły w Boleminie o 9.45 w kaplicy.

4. Jutro kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej - modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.

5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, czwartek i piątek 18.30 - 19.00.

6. Zapraszamy naszych katechetów na spotkanie w poniedziałek o 11.30 na plebanii.

7. PIERWSZY CZWARTEK. Ministrantów i lektorów naszej parafii zapraszamy w czwartek na Mszę św. o 18.00 do kościoła parafialnego a po niej spotkanie na salce z Księdzem opiekunem.

8. PIERWSZY PIĄTEK. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych pół godziny przed mszą św. we wszystkich kościołach. Dla dzieci będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. odprawimy w następujących godzinach: Bolemin i Glinik 17.00, Krasowiec i Deszczno 18.00, Karnin godz. 19.00.

9. W sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9.30. Wieczorem natomiast Msza św. i nabożeństwo fatimskie.

10. Od następnej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy świętych w niedzielę wg porządku zwykłego.

11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września - adoracyjna. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

12. CARITAS. Dzisiaj wesprzemy ofiarą do puszki wypędzonych i poszkodowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Bóg zapłać.

13. Osoby dorosłe, które zgłosiły się na przygotowanie do bierzmowania będą miały swoje spotkanie w piątek o 19.00 w sali na plebanii. Można się jeszcze dopisać.

14. Intencje mszalne...

15. DESZCZNO-REMONT. Za pozwoleniem władz naszej gminy będziemy prowadzić zbiórkę na remont naszego kościoła na "placu kurczakowym". Osoby, które chciałyby ofiarować przedmiot na licytację w czasie festynu zapraszamy do naszego namiotu.

16. DESZCZNO. Dziękujemy rodzinom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Do troski o świątynię parafialną w sobotę od godz.10.00 zapraszamy rodziny z Maszewa: Mościcka Henryka, Płóciennik Krzysztof, Szala Sławomir, Ćwiek Dorota.

17. Za wszystkie ofiary na cele kościelne składamy serdeczne - Bóg zapłać.


............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz

ZOBACZ OGŁOSZENIA Z POPRZEDNIEJ NIEDZIELI
ZOBACZ OGŁOSZENIA ARCHIWALNE
Jesteś

odwiedzającym tą stronę.

Twoje

Osób online na stronie:


Strona istnieje
od kwietnia 2006 roku.


Copyright 2006-2011
Grupa 840YL IT
Pobierz Operę! Pobierz Firefoxa!