XXI Niedziela Zwykła Deszczno, 21 sierpnia 2016 r.

1. Przed nami ostatni tydzień wakacji dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież do przygotowania duchowego na nowy rok szkolny. Okazja do spowiedzi św. codziennie od 17.45 w kościele parafialnym.

2. Biuro parafialne do końca wakacji czynne we wtorek i piątek 18.30 - 19.00.

3. W piątek 26.08 przypada uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną do kościoła parafialnego o godz. 18.00.

4. W sobotę 27 sierpnia spotkanie Apostolatu Maryjnego naszej parafii w kościele w Deszcznie o 18.00.

5. CARITAS. "Z uśmiechem do szkoły" to coroczna akcja Caritas w celu przygotowania wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. W dzisiejszą niedzielę wesprzemy ofiarą do puszki dzieci naszej parafii. Bóg zapłać.

6. W następną niedzielę we wszystkich kościołach naszej parafii odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom. Zapraszamy więc rodziców z dziećmi rozpoczynającymi naukę w szkole na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

7. Za dwa tygodnie w sobotę 3 września dziękować będziemy Panu Bogu za plony tego roku. Będzie to uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 12.00 na placu w Maszewie z udziałem Władz naszej gminy Deszczno. Po uroczystej sumie odbędzie się Gminne Święto Plonów oraz doroczne "Święto Pieczonego Kurczaka" organizowane przez naszą Gminę. Już teraz serdecznie zapraszamy naszych parafian na te uroczystości.

8. Intencje mszalne.

9. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Kośmicki Sebastian z Karnina i Prętka Aleksandra z Karnina (I)

10. DESZCZNO I KARNIN . Dzisiaj taca na remont kościoła.

11. Za wszystkie składane ofiary na cele kościelne składamy serdeczne - Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: +Janina Szoppe z Glinika. Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz