IV Niedziela Zwykła, Deszczno, 1 lutego 2015 r.

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. KOLĘDA. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu wizytę duszpasterską - Kolędę. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszej parafii, które życzliwie przyjęły nas - kapłanów i służbę liturgiczną w swoich domach. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do trudnych miejsc. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

3. Powracamy do codziennej Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 17.00.

4. W poniedziałek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy świętych: w Boleminie i Gliniku o 16.00, w Krasowcu i w Deszcznie o 17.00, w Karninie o 18.00. Poświęcimy w tym dniu świece gromniczne, które przyniesiemy ze sobą do świątyni. Modlić się będziemy za wszystkie zakony a taca przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

5. Rodziców dzieci komunijnych z kościoła w Deszcznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o 19.00 w sali na plebanii.

6. Biuro parafialne czynne: we wtorek, czwartek i piątek od 17.30 - 18.00.

7. PIERWSZY PIĄTEK. Okazja do spowiedzi świętej z racji I piątku miesiąca będzie we wszystkich naszych kościołach 15 min. przed nabożeństwem. Msze św.o Najświętszym Sercu Pana Jezusa odprawimy: w Boleminie i Gliniku o 16.00, w Krasowcu i w Deszcznie o 17.00, w Karninie o 18.00.

8. PIERWSZA SOBOTA. Kapłani odwiedzą chorych z Najśw. Sakramentem w sobotę od 9.30. Wieczorem nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Deszcznie o 17.00.

9. ZIMOWISKO. Dzieci naszej parafii zapraszamy na zimowisko w czasie ferii szkolnych w góry do Karpacza/Borowic w dniach 22 - 26 lutego 2015r. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Jest jeszcze kilka miejsc.

10. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Misjonarze Oblaci zapraszają od 5 do 8 lutego na Kurs Przedmałżeński. Spotkania o 18.30 codziennie w kościele św. Józefa w Gorzowie.

11. Grupa teatralna z Osiedla Poznańskiego wystawi sztukę współczesną "Jasełka" w naszym kościele parafialnym w niedzielę 15 lutego o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

12. Jeszcze dzisiaj do nabycia za dobrowolną ofiarę kalendarz parafialny.

13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na rzecz hospicjum gorzowskiego.

14. Intencje mszalne.

15. KARNIN. Za tydzień zbiórka na remont świątyni.

16. DESZCZNO i KARNIN. Rady remontu kościołów zapraszają na karnawałowe bale charytatywne na rzecz remontu kościołów w soboty: 7 lutego w Deszcznie i 14 lutego Karninie. Zapisy w u członków Rady i w kiosku Ruchu w Deszcznie.

17. DESZCZNO. We wtorek od 15.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania obu grup do pomocy w rozebraniu żłóbka i dekoracji świątecznych kościoła parafialnego.

18. DESZCZNO. Po konsultacjach z wiernymi zamieszkałymi w Deszcznie i Maszewie od miesiąca marca b.r. pragniemy wprowadzić na stałe osobę sprzątającą i dekorującą kościół parafialny. Każda rodzina z tych miejscowości opłaci sprzątanie i dekorację raz do roku w kwocie 50zł. Wpłat będzie można dokonywać u Pań, które dotrą do naszych domów na wiosnę lub na plebanii u Pani gospodyni. Tymczasem dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejsza niedzielę. Do troski o czystość kościoła parafialnego w sobotę od 10.00 zapraszamy: Kowalczuk Wanda, Jasiński Ryszard, Tkaczyk Ryszard, Iskra Anna.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz