XIII Niedziela Zwykła Deszczno, 26 czerwca 2016 r.

1. Rozpoczęły się wakacje letnie dzieci i młodzieży a także okres urlopowy dorosłych. Pamiętajmy na trasach naszych wycieczek i w miejscach naszego wypoczynku o bezpieczeństwie, codziennej modlitwie i Mszy świętej w Dzień Pański. Życzymy wszystkim naszym parafianom błogosławionych i bezpiecznych wakacji.

2. Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w niedzielę:
Deszczno - 7.30 i 12.30
Krasowiec - 8.30,
Bolemin - 9.30,
Glinik - 10.30,
Karnin - 11.30
Msza św. codzienna tylko w Deszcznie o godz. 18.00. W pierwsze soboty także w Karninie o 17.00.

3. Od poniedziałku na okres wakacyjny zawieszamy odprawianie Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych.

4. Nasza wspólnota parafialna weźmie udział w dekanalnym spotkaniu z Matką Bożą Cierpliwie Słuchającą w sanktuarium rokitniańskim w najbliższą sobotę 2 lipca. Wyjazd autokarem o godz. 8.30 z parkingu przy kościele w Deszcznie. Powrót około 15.00. Zróbmy wszystko by udać się na to modlitewne spotkanie i Mszę św. do Rokitna. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.

5. W środę 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o 18.00.

6. BIURO PARAFIALNE w okresie wakacji czynne we wtorek i piątek 18.30 - 19.00.

7. PIERWSZY PIĄTEK - okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnym od 17.30.

8. PIERWSZA SOBOTA. W sobotę chorych odwiedzi ksiądz Dawid od 9.00. Po Mszy św. wieczornej o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej . W Karninie o 17.00.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W miejsce kazania po Mszy św. adorować będziemy Jezusa Eucharystycznego a po adoracji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10. Dorosłych i młodzież pracującą, która nie przyjęła jeszcze sakramentu Ducha Świętego, zapisujemy na przygotowanie do bierzmowania w biurze parafialnym.

12. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Gajda Piotr z Deszczna i Kulik Katarzyna z Gorzowa (III) 13. Bolemin. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 14.00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Damian Kołodziej z Zielonej Góry. 14. Można dzisiaj pobrać przed kościołem najnowszą gazetę ewangelizacyjną "Dobra Nowina". Egzemplarz bezpłatny. Zapraszamy do lektury!

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz