VI Niedziela Wielkanocna Deszczno, 1 maja 2016 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela maja. W miejsce homilii po Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego i litania loretańska do Matki Bożej. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W Deszcznie nabożeństwo codziennie o 17.30. W kościołach filialnych Msze św. z majówką wg porządku tygodniowego. Spotykajmy się przy figurze Matki Bożej lub przy krzyżu codziennie w miejscowościach filialnych aby śpiewać Matce Bożej litanię loretańską.

3. 2 maja wyruszy z Gorzowa Piesza Pielgrzymka do Rokitna. Rozpoczęcie w Katedrze o 6.00. Powrót 3 maja autokarem w godzinach popołudniowych. Zgłoszenia w Gorzowie w Centrum Charytatywnym Jana Pawła II przy ul. Słonecznej.

4. We wtorek przypada 3 maja - uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. z nabożeństwem majowym we wszystkich naszych kościołach będą: w Gliniku i Boleminie o 9.00, w Deszcznie i Krasowcu o 10.30. W naszej parafii odpust w kościele filialnym w Karninie o godz. 12.00. Odprawi Mszę św. odpustową Ks. Proboszcz Jan Płócienniczak z Trzebiszewa. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian na festyn charytatywny w Gorzowie obok kościoła przy ul. Siedlickiej.

5. W tym tygodniu 6 maja przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. kwadrans przed Mszą św. Nabożeństwa majowe z Mszą św. będą odprawione w następujących godzinach: Krasowiec i Bolemin o 16.00, Glinik i Karnin o 17.00, Deszczno 18.00.

6. W tym tygodniu w sobotę odwiedziny chorych z Komunią Św. od 9.30. Ks. Dawid odwiedzi swoich chorych w kolejną sobotę 14 maja.

7. W sobotę 7 maja pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża. Wyjazd naszej Służby Liturgicznej o godz. 9.00 z Deszczna. Zgłoszenia u naszego wikariusza Ks. Dawida.

8. Zbliża się kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W piątek 13 maja na cześć Matki Bożej pielgrzymować będziemy z Glinika do Deszczna w godzinach wieczornych.

9. Pielgrzymka rowerowa. X parafialną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie przekładamy na cieplejsze dni majowe 20 - 21.05.2016r. Ulotki i zapisy w zakrystii. Są jeszcze 2 wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Rzymu z okazji Roku

10. Jubileuszowego Miłosierdzia Bożego w dniach: 11 - 18 maja b.r. Ulotki w zakrystii. Zapisy w biurze parafialnym.

12. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Jasion Radosław z Glinika i Zawadzka Angelika z Os. Poznańskiego (I)
2. Bechta Mariusz z Gorzowa-Karnina i Laskowska Krystyna z Gorzowa (I)

13. BOLEMIN-KOŚCIÓŁ. Dzisiaj zbiórka na remont świątyni.

14. KARNIN. Za tydzień taca na remont kościoła.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz