V Niedziela Zwykła Deszczno, 7 lutego 2016 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego. W miejsce kazania po Mszy św. adorować będziemy Jezusa w Najśw. Sakramencie. Po adoracji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W dzisiejszą niedzielę z racji Światowego Dnia Chorego wspierać będziemy ofiarą do puszki po Mszy św. nasze gorzowskie Hospicjum św. Kamila. W imieniu osób terminalnie chorych i ich rodzin dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

3. WIELKI POST. W najbliższą środę 10 lutego rozpoczynamy okres 40-dniowej pokuty, który pomoże nam przygotować się duchowo do obchodów Misterium Paschalnego. Jest to czas pokuty, w którym rezygnujemy z wielu przyjemności dla współcierpienia z Chrystusem. Nie uczestniczymy w zabawach tanecznych!

4. Środa Popielcowa. Na znak rozpoczęcia pokuty na Mszy świętej w najbliższą środę przyjmiemy posypanie głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych). Porządek Mszy św. w Popielec: Bolemin i Glinik 16.00, Deszczno i Krasowiec 17.00, Karnin 18.00. Taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów. Od środy wyłożona będzie w każdym kościele Księga Trzeźwości, w której wpisujemy osobiste postanowienia abstynencji całkowitej lub czasowej od alkoholu na Wielki Post.

5. W czwartek - 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego . Na Mszy św. w Deszcznie o 17.00 po homilii udzielimy chorym Sakramentu Namaszczenia. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu osób chorych do kościoła.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach o Męce Chrystusa. Drogę Krzyżową odprawiać będziemy we wszystkich kościołach w piątek: Bolemin 16.00, Krasowiec 16.30, Glinik 17.00, Deszczno po Mszy wieczornej o 17.00, Karnin 18.00, Droga krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana w kościele parafialnym o 16.00. Gorzkie Żale będziemy śpiewać w niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach.

7. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania obu grup do udziału w Drodze Krzyżowej o 17.30 a po niej spotkanie formacyjne.

8. Nauka przed chrztem św. W piątek zapraszamy rodziców oraz chrzestnych dzieci zgłoszonych do sakramentu chrztu św. na naukę w salce parafialnej o godz. 19.00.

9. W sobotę zbiórka ministrantów w salce parafialnej o godz. 10.00. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Watykanu w dniach: 15 - 22 maja b.r. Ulotki i zapisy w zakrystii.

12. Jeszcze dzisiaj do nabycia za dobrowolną ofiarę kalendarz parafialny. Bóg zapłać.

13. KARNIN. Za tydzień zbiórka na remont świątyni.

14. DESZCZNO. Już od roku mamy na stałe osobę sprzątającą i dekorującą kościół parafialny. Każda rodzina zamieszkała w Deszcznie lub Maszewie opłaca sprzątanie i dekorację raz do roku w kwocie 50zł. Wpłat można dokonywać przed Mszą św. u Pani Zofii Chojka i Aliny Karaś w przedsionku kościoła oraz u Pani Ireny Szalczyńskiej w Maszewie.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz